Viinistu kunstiresidentuuri pilootprogramm alustab

Asukoht: Viinistu, Kuusalu vald, Harjumaa, Eesti (78 km Tallinna kesklinnast)

Periood: Mai – september

Kestvus: 2 nädalat – 2 kuud

Kellele: Kunstnikud igas vanuses ja rahvuses

Programm sisaldab: Majutus, toitlustus, vaba aja tegevused, kunstiprojekti toetus (suurus oleneb projektist)

Osalemistasu: Puudub

Programmi kirjeldus:

Kunstisadama residentuur kinnitab juba aastaid Viinistut saatvat missiooni – luua võimalused loomiseks.

Viinistu on erilise atmosfääri vana kaluriküla, mis õhkab vabaduse järele. Sadamasse on endistest kalatööstuse hoonetest on ümber ehitatud kunstimuuseum, restoran ning hotell. Katlamaja ja seenekasvatus on suurepärased pinnad kontsertide, etenduste ning suuremate konverentside ja näituste pidamiseks. Üle mere tervitab looduskaunis vaikne Mohni saar Mati, Lea ja lammastega.

Residentuuri eesmärgiks on võimaldada loomeinimestele innustavat kohta ja tuge loometööks ning seeläbi mitmekesistada kohalikku elu ja tuua ka tavakülastajateni kunsti erilisus. Residentuur pakub kunstnikule mitmekesist töökeskkonda, majutust, toitlustust ning võimalust veeta aega looduskaunites paikades. Samuti toetab kunstisadam kunstnikku planeeritavate installatsioonide, näituste, töötubade, seminaride või muude loominguliste väljundite teostamisel.

Esimesena asub pilootprogrammi Põhjamaade ja Baltikumi Noore Kunstniku Auhinna peapreemia võitja Kristine Krauze-Slucka.

Augustikuu esimestel nädalatel residenteeruv Kristine on inspireeritud  hübridiseerumisprotsessidest. Kunstnik loob publikule võimaluse jälgida ning mõjutada mikroprotsesse, avastada uusi materjale ja keskkonnasõbralikke tehnikaid. Residentuuri ajal toimuvad tasuta töötoad, kus on võimalik õppida erinevaid kaameravabasid fotograafia tehnikaid. Rohkem infot peagi!

Uuri rohkem Kristine kohta.

Pilootprogrammi õnnestumise korral avatakse sügisel taotlusvoor järgmiseks aastaks.

Küsimuste korral kirjutada info@viinistuartharbour.com